Trafione w Zielone

Ekskluzywne japońskie zielone herbaty i kosmetyki.

wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » DLACZEGO JAPOŃSKA HERBATA?
0123
0

DLACZEGO JAPOŃSKA HERBATA? 
Zielona herbata uprawiana jest głównie w Chinach i Japonii.
Jednak różnica geograficzna nie jest przyczyną wyboru japońskiej zielonej herbaty.
Najważniejszym powodem jest ochrona środowiska tego kraju i jego obecny stan.
Pospolity temat? Pewnie tak. Mimo to warto przyjrzeć się zagadnieniu bardziej szczegółowo zwłaszcza, że dotyczy ono naszego zdrowia.
Ogólnie przyjęty jest pogląd, że to, co "made in China," nie zachwyca swą jakością i bezpieczeństwem.
Dlaczego więc lekceważymy powyższe stwierdzenie w odniesieniu do żywności?
Dlaczego wysokiej rangi restauracje lub hotele proponują swym klientom herbaty, które bardziej nadają się do kosza niż do filiżanki?
Bo przyzwyczailiśmy się do kiepskiego i aromatyzowanego smaku, łatwizny zaparzania "torebek," niskich cen zakupu oraz lekceważenia i małej wiedzy na temat dobroczynnego działania zielonej herbaty.

 
W latach 70 XX wieku Japonia przechodziła klęskę ekologiczną. Jednak dzięki mieszkańcom i władzom Japonii zaczęto podejmować gwałtowne kroki chroniące ludność i środowisko.
Wprowadzono ustawę o kontroli zanieczyszczeń powietrza i wody.
Poprawiono jakość rzek, wezwano do ostrzejszej kontroli przemysłowych odpadów wodnych, przymusowej kontroli punktu zapłonu w samochodach. Instalowano liczniki na kominach fabryk do automatycznego mierzenia tlenków azotu, zaczęto używać benzynę o niskiej zawartości ołowiu.

 
  
Rząd japoński zaczął wydawać najbardziej surowe na świecie przepisy, dotyczące ochrony środowiska.
Recykling i segregowanie śmieci stało się normą. Dwukrotnie powiększono ilość rezerwatów przyrody i parków narodowych, podjęto ochronę wielu ginących gatunków zwierząt.
 
Japonia stała się jednym z najbardziej zalesionych krajów świata. Lasy stanowią aż 66% jej powierzchni.
W roku 1994 stworzono Narodową Radę do spraw Zrównoważonego Rolnictwa. Zwiększono udział naturalnych nawozów i kompostów z jednoczesnym zmniejszaniem ilości używanych nawozów chemicznych i pestycydów. Stworzono systemy oczyszczające gleby i wody z chemicznych składników.
Uszkodzone przez trzęsienia ziemi i Tsunami reaktory mobilizowały Japończyków do korzystania z energii ze źródeł odnawialnych oraz do modernizacji już istniejących elektrowni.1
Zwróćmy uwagę na fakt, że nie zanotowano ani jednego zgonu spowodowanego uszkodzeniem japońskiej elektrowni.
Ponadto, prowadzone badania na zawartość cezu w obecnej chwili nie wykazują jego obecności chociażby w herbatach.
Co więcej, Chiny zaczęły przeciwstawiać się rezultatom japońskich badań, gdyż po uszkodzeniu elektrowni w Fukushimie wykazywały one o wiele mniejsze ilości radiacji niż w Chinach. Jak to możliwe?
Ciekawostką jest, że do poprawy środowiska po uszkodzeniu elektrowni w Fukushimie przyczynił się Polak, prof. Stanisław Gawroński z SGGW, który został zaproszony do współpracy z japońskimi naukowcami.
Wykorzystał on długowieczne drzewa na skażonym obszarze, które mają zdolność gromadzenia radioaktywnego cezu w grubych konarach i korzeniach i przetrzymania ich przez okres 100-200 lat. Po tym czasie cez  ulega połowicznemu rozpadowi.
Wszystkie te czynniki sprawiły, że środowisko w Japonii zaliczane jest do jednego z najczystszych na świecie.
Należy też pamiętać o tym, że Japończycy są narodem, w którym średnia długość życia to prawie 85 lat.

 
W przeciwieństwie do Japonii, Chiny zmagają się z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie. Polityka recyklingu i segregowania śmieci nie istnieje. Śmieci trafiają do rzek i innych zbiorników wodnych.
Na zdjęciu powyżej piękny widok na "Mur Chiński."
Kolejne zdjęcia krajobrazu chińskiego przedstawiają odmienne widoki...

Mówi się o powolnej poprawie środowiska w Chinach i przyczynianiu się tamtejszego rządu do zminimalizowania zanieczyszczeń. Jednak działania polegające na utajeniu raportu na temat stanu środowiska naturalnego w Chinach nie zmienią obecnej sytuacji. Przez 6 lat zbierano dane, w skład których wchodziło ponad 200 tysięcy próbek powietrza, wody, gleby i artykułów rolnych z tego kraju.
Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez geologów, w chińskich miastach skażonych jest  90% wód podziemnych, z czego 60% w stopniu poważnym.

Po publikacji wyników raport został utajony pod rygorem tajemnicy państwowej.Źródło zdjęcia:
http://commonpost.info/?p=62792


 

Co kilka dni pojawiają się informacje o ekstremalnym przekroczeniu stężenia pyłków w powietrzu nad znaczną częścią Chin.Źródło zdjęcia:
https://www.youtube.com/watch?v=FP37zy6UBpA

 

Termin „wioski raka” pochodzi właśnie z Chin. Problem ten był jeszcze do niedawna przez władze ukrywany zwłaszcza, że do rzek trafiały toksyczne odpady z fabryk oraz fakt, że wioski te znajdowały się blisko ośrodków przemysłowych a przemysł to wielkie bogactwo państwa.2
Co szósty zgon w Chinach wywołany jest zanieczyszczeniem powietrza. Warto dodać, że Polska też nie ma się czym chwalić.
Co roku w Chinach z tego powodu umiera 1,6mln osób..3Mimo wszystko umiejętność dobrej reklamy chińskich produktów, ładnego opakowania, ogromnej produkcji w prawie każdej dziedzinie i często niskiej ceny- kusi klienta…

 

Źródła tekstu:
1 Wikipedia: „Ochrona środowiska w Japonii.”

2 koniec-swiata.org: „Chiny: utajniono raport umieralności ludzi przez zanieczyszczenia.”
3 ziemianarozdrozu.pl: „Chiny: Największa katastrofa środowiskowa świata.” 


Przejdź do strony głównej

BLOG

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl